Co daje nam terapia manualna?

Terapia manualna ma pomóc pacjentowi w walce z bólem. W obecnych czasach coraz częściej prowadzimy siedzący tryb życia. Co raz częściej skarżymy się na dolegliwości związane z kręgosłupem oraz narządami ruchu. Czym jest terapia manualna?

Terapia manualna.
Jest to forma masażu stosowana w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów. Pozwala leczyć dolegliwości kręgosłupa, urazy stawów, bóle mięśni, głowy oraz napięcia wynikające ze stresu i przemęczenia.

Cel terapii manualnej.
Praca manualna z pacjentem zmierza do usunięcia bólu. Zwykle już po pierwszym masażu pacjent czuje się lepiej. Kolejne tylko poprawiają ten stan. Wtedy też rozpoczyna się regularna praca z pacjentem. Podstawą pracy jest wywiad i całościowe podejście do pacjenta oraz przeprowadzenie kompleksowych badań.

Kurs terapii manualnej.
Przeznaczony jest dla specjalistów z dziedziny fizjoterapii, rehabilitacji i masażu. Dotyczą patologii ludzkiego ciała, jego niewłaściwego funkcjonowania. Podstawą pracy z ciałem jest znajomość odpowiednich ćwiczeń profilaktycznych i leczniczych.

Walka z bólem i nieprawidłowym funkcjonowaniem ciała pacjenta jest podstawą polepszenia komfortu życia pacjenta. Usunięcie lub zmniejszenie bólu jest sukcesem, który prowadzi do poprawy funkcjonowania pacjenta.