Jak prawidłowo masować pacjenta?

Wykonanie masażu to dobra umiejętność. Zarówno jeśli chodzi o nabycie takiej umiejętności dla własnego użytku, jak i wówczas, gdy chodzi o nauczenie się masażu profesjonalnego. W drugim przypadku można zrobić sobie z tego zajęcie na całe życie i oferować masaż profesjonalnie.

Gdzie nauczyć się masować ludzi?kursy masazu w krakowie

Istnieją ośrodki szkoleniowe, które organizują kursy masażu w Krakowie. Dowiemy się tam, jakich technik używać, jak rozpocząć masaż, jak prawidłowo go kończyć oraz jak nie zrobić krzywdy osobie masowanej.

Podczas wstępnych zajęć dowiemy się, że nie należy na przykład masować pacjenta po kręgosłupie, a także tego, jakie są przeciwwskazania do wykonywania jakichkolwiek masaży – nie tylko tych amatorskich! Jednym z przeciwwskazań są wady postawy, których rozpoznawanie jest cenną umiejętnością masażysty. Stosowanie masażu wobec osób z uszkodzeniami kręgosłupa lub z silnymi krzywiznami może spowodować pogorszenie stanu kręgosłupa, a w skrajnych wypadkach nawet doprowadzić do niepełnosprawności.

Jak prawidłowo masować?

Prawidłowe przeprowadzanie masażu to między innymi umiejętne stosowanie oliwki: warto wiedzieć, kiedy i jak jej użyć oraz jakie ilości będą potrzebne. Dobrze przeprowadzony masaż to również taki masaż, w trakcie którego masażysta nie odrywa rąk od osoby masowanej. Dodatkowo przydatne będą informacje o tym, jakiej siły nacisk trzeba stosować na określone partie ciała. Osoby zaawansowane uczą się z czasem działać leczniczo na narządy wewnętrzne oraz jak redukować napięcia narosłe w ciele pod wpływem stresu.