Kursy nowoczesnej fizjoterapii metodą Cyriax’a

Ludzkie ciało to wciąż jedna z najbardziej skomplikowanych maszyn. Dotyczy to zarówno jego działania, jak również budowy. I chociaż wiedza medyczna w temacie jest bardzo obszerna, wciąż uczymy się wiele nowych spraw.

Fizjoterapia a metoda Cyriax’a

Tą właśnie prawdę każdego dnia na nowo odkrywają m.in. fizjoterapeuci, których podstawowym materiałem w pracy jest ludzkie ciało. Obecnie w dziedzinie fizjoterapii coraz większym uznaniem cieszy się metoda ortopedyczna opracowana przez dr. Cyriax’a. Jej podstawowym założeniem jest leczenie wzorca klinicznego, za który uznaje się szczególne zachowanie zaburzeń lub grup zaburzeń. Terapia z uwzględnieniem tej metody pozornie sprawia wrażenie prostej, gdyż wykorzystywane są w niej głęboki masaż poprzeczny, mobilizacje czy naciąganie torebki stawowej. Jednak istotną sprawą nie jest zastosowany środek terapeutyczny, lecz powód jego wykorzystania.

Cyriax kursy OMI

Osoby chcące umiejętnie stosować metodę dr. Cyriax’a powinny wcześniej zapoznać się z dość obszerną wiedzą teoretyczną oraz praktyczną oferowaną na kursach. Jednak niezwykle istotną sprawą jest, aby kursy prowadzone były poprzez osobę do tego uprawnioną. Instruktorzy z uprawnieniami są zrzeszeni poprzez międzynarodową instytucję OMI Global, a pierwszy Polak zdobył odpowiednie uprawnienia instruktarzu medycyny ortopedycznej w 2008 roku. Jest to zatem innowacyjna metoda, z jaką warto się zaznajomić. Sam kurs złożony jest z 7 rozbudowanych modułów, które kończy egzamin teoretyczno-praktyczny. Jednakże poszukując kursów dotyczących właśnie tej metody, natknąć można się na wiele różnych opcji, które nie zawsze będą ostatecznie prowadzić do uzyskania właściwych uprawnień. Ceny kursów są doprawdy różne, gdyż wahają się pomiędzy 1800zł a 3500zł. Należy doliczyć do tego budżetu również koszt podróży, ponieważ kursy odbywają się w wybranych miastach, a także noclegu i wyżywienia.